Usytuowany w Koszalinie nieduży warsztat przemysłowy do lat 90-tych fabrykował moduły elektryczne. W konsekwencji przemiany zamówień próbowano przekształcić wytwórnię w okazałą salę do produkcji środków lokomocji lecz projekt nie zakończył się sukcesem w wyniku braku kapitału.

logistyka
Tą drogą fabryka Pulsan zakończyła działalność. Ostatnimi czasy zabrzmiała wieść o fakcie, iż robota w zakładzie kolejny raz zostanie uruchomiona. Zakład produkcyjny zakupił biznesmen z państwa niemieckiego, który planuje uruchomić okazałą halę produkcyjną komponentów do samochodów osobowych firmy Volkswagen. W związku z tym od jakiegoś czasu przeprowadzana jest modernizacja poprzedniego zakładu. Bliżej niż dalej zasłynie z wytwarzaniu części do najczęściej wybieranych aut w całej Europie. Plan ten mógłby zostać ziszczony za 8 miesięcy. Co więcej w warsztacie zostanie przyjętych do pracy około 180 ludzi a nabytych będzie mniej więcej 30 oryginalnych urządzeń produkcyjnych.
fabryka

Nabytek niezbędnego wyposażenia zakładu przemysłowego

Już od września można obserwować jakim sposobem modyfikowana będzie wytwórnia. Mieliśmy sposobność przeprowadzić wywiad z głównym dowodzącym tego kompleksu doktorem Tadeuszem Pulkowskim. W trakcie pogawędki wspomniał, iż ten pomysł zdoła unowocześnić przemysł w Polsce. Uzupełnił również, iż zagraniczny kontrahent nie oszczędza żadnych gotówki na przekształcanie fabryki. Zamontowano jakiś czas temu primacon.pl przenośniki taśmowe oraz niezbędne maszyny produkcyjne. Co więcej zbudowano 2 olbrzymie pomieszczenia, w których będzie realizowany ciąg przemysłowy. Domniemywa się, iż remont plus rozbudowa wytwórni będzie sięgać plus minus trzy miliony złotych. Kluczowe wydaje się, iż będą nowe wakaty dla Polaków. Fabrykacja może ruszyć do przodu już w styczniu przyszłego roku.
koło łancuchowe

Plany na rok 2020

Inwestor pragnie ażeby zdołano wytwarzać w 30 tysięcy elementów wyposażenia do pojazdów. Prócz tego potrzebuje wybudować za 2 lata porównywalny rodzaj fabryki umiejscowiony pod Szczecinem. Deklaruje, iż Polska jest znakomitym miejscem na takie plany. Twierdzi, iż Polacy mogą być odpowiedzialni a także świetnie się realizują w w produkcji przemysłowej. Nadmieńmy, iż majętny właściciel fabryki posiada 4 fabryki w całej Europie. Jeden został zbudowany na Słowacji. Postęp wytwórczości za pewnością przysłuży się nie tylko produkcji pojazdów ale również mieszkańcom Polski.

Kategorie: Przemysł