Bieszczady wyznaczają grupę niedużych pasm górskich umiejscowionych w Karpatach Wschodnich. To magiczne miejsce cechujące się zróżnicowanym klimatem, niedziwaczną w innych miejscach Polski fauną i rośliną oraz nietypowym układem rzek i grzbietów górskich. Aczkolwiek nie stanowią najwyższych w Polsce gór, to mimo wszystko piesze wędrowanie w Bieszczadach sprawia turystom bez liku przyjemności.
drzewo
Szlaki turystyczne wizytowane w każdej porze roku a przyleganie z parkami narodowymi zlokalizowanymi na terytorium Ukrainy i Słowacji umilą obecność w górach.
natura

Urok Doliny Sanu działa jak magnes

Jednym z najładniejszych terytoriów ulokowanych w regionie pasma górskiego północnych Bieszczadów jest Park Krajobrazowy Doliny Sanu. Stanowi obwolutę Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Szczególny klimat parku tworzą stare lasy buczynowe, jakie ustanowią ostoje dla sporych ssaków. Miejsce gwarantuje bez liku atrakcji. Zabawy integracyjne w górach dla dopiero co przybyłych, ładne ścieżki przyrodnicze, niestandardowa rzeźba terenu oraz olbrzymia bioróżnorodność sprawiają, że podróżnicy z chęcią powracają do Doliny Sanu. Odwiedziny w Parku wiążą się nie jedno z oglądaniem jego szaty roślinnej, ale dodatkowo obcowaniem w szczegółowym Obszarze rezerwacie ptaków. Jest to albowiem obszar wyjątkowo ważny dla zachowania siedlisk faunistycznych i florystycznych.
zborze

Idealne miejsce na wolne

Park Doliny Sanu jest mało zurbanizowany, na jego terenie znajduje się raptem parę wiosek i osad.
Goście zatrzymują się w gospodarstwach turystycznych oraz ośrodkach wypoczynkowych, jakie dają im możliwość bytowania pośród zbiorowisk leśnych.
Jedną z bardziej interesujących ofert relaksu dostarcza imprezy integracyjne w górach Dom Wczasowy Zielona Polana zlokalizowany w malowniczej okolicy u wrót Bieszczad gwarantuje wypoczynek dla całej familii, osób starszych czy szkół.
Mogą oni liczyć na wiele atrakcji turystycznych, wśród których znajdują się imprezy integracyjne, przyrodnicza edukacja, wspólne piesze wycieczki czy spływy kajakowe. A całokształt to w spokojnej i pięknej okolicy. Bieszczady są kapitalnym miejscem do relaksu. Nie są zapchane turystami jak inne regiony górskie w Polsce a egzotyczne oraz sporadycznie spotykane w Polsce rośliny i zwierzyna znakomicie urozmaicają przebywanie w tej części Polski. Te pasma górskie są idealnym lekarstwem na wyczerpanie oraz stres. Turyści otrzymują zastrzyk energii i radości.

Kategorie: Turystyka