Korek okazuje się być niezwykłym surowcem pozyskiwanym z kory dębu korkowego. Jest to produkt w 100% pochodzący z natury, który otrzymywany bywa nie niszcząc dębu. Dęby korkowe żyją głównie w sąsiedztwie południowego morza Europy a dodatkowo pozostają drzewami wiecznie zielonymi i żyją nawet dwieście lat.


Korek z drzew pozyskuje się raz na dekadę, jedynie w określonych porach, gdy kora najszybciej przyrasta. Korę zbierają specjaliści, zaś prace przeprowadzane są ręcznie. Korek miał zastosowanie już tysiące lat w przeszłości. Używano go w rybołówstwie albo w produkcji butów. Obecnie stosowany jest w wielu dziedzinach. Najczęściej wykorzystuje się go a charakterze półproduktu izolacyjnego, ale również jako zdobienie domów. Wskutek niezastąpionych parametrów, wykorzystywany może być również do produkcji różnorodnych materiałów dla biura oraz domów.
konrk

Materiał o specyficznych własnościach

Korek czyli fellem jest produktem, który posiada ciąg nietypowych właściwości, których jakakolwiek placówka przemysłowa nie będzie mogła skonstruować w zastępczych wyrobach. Fellem wytwarzają komórki, jakie zawierają powietrze. Z tego powodu może być lekki i nie moczy się, a to powoduje, że jest surowcem dobrze izolującym. Korek jest wyjątkowo obojętny chemicznie, co determinuje dobrą izolację a także wytrzymałość. Z tej przyczyny przy długotrwałym naporze korek wraca do początkowej postaci bez jakichkolwiek wykrzywienia. Na powierzchni korka nie kumulują się ładunki elektryczne. W wyniku tego nie pojawia się gromadzenie i pochłanianie pyłków. Taka cecha fellemu przyczynia się do tego, że wydaje się znakomitym produktem dla alergików. Dodatkowo surowiec ten jest bezzapachowy, nie produkuje trujących substancji oraz nie narusza śluzówek nosa ani oczu. Zaprezentowano jedynie niektóre zalety, jakie ma ów nadzwyczajny produkt.

Biurowe artykuły

Fellem może być produktem nadzwyczaj rozciągliwym przez co używa się go w różnorodnych gałęziach produkcji. Tworzy się z niego między innymi wspaniałe dodatki w postaci galanterii lub niezwykłe przedmioty przydatne w domach. Przez to, że jest elastyczny, nie kruszy się i okazuje się być nader odporny. Możemy spotkać sporo przedmiotów sporządzonych z jego zastosowaniem jak choćby na stronie cork24.co.uk. Są to świeczniki albo ramki na zdjęcia. Takowe nietuzinkowe ozdoby będą najwyższej jakości oraz podlegają wielokrotnemu użytkowi.

Kategorie: Przemysł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *