Kupno nowego lokalu mieszkalnego albo wznoszenie domu za każdym razem kojarzy się z montażem nowych okien. Przeciwnie zaś kupno mieszkania lub domu, to zazwyczaj wymiana już istniejących.

okno budynek
Często mniema się, że selekcja|wybranie|wybór} okien w większości wypadków sprowadza się do wybrania stolarki okiennej i koloru. To jednakże nieprawda, obecnie należałoby zaznajomić się z parametrami technicznymi takich okien przed ich selekcją.

Które aspekty określają jakość okna?

Współczynnik przenikania ciepła, to główny atrybut jaki bierzemy pod lupę w wyborze okna. Mianem energooszczędne okna idzie określić takie, które posiadają ten wskaźnik na pułapie 1.0W/m2. Kolejnymi parametrami są wodoszczelność i wytrzymałość na obciążenia wiatrem, tym atrybutem powinny intrygować się jednostki planujące rezydować na wyższych piętrach. Wodoszczelność jest przez sporo fachowców parametrem, który określa solidność okna. Inny parametr to wskaźnik przenikania energii słonecznej. Jest wyrażony w procentach i jest istotny głównie w zimie. Gdyż większy atrybut to wydajniejsze grzanie mieszkania zimą z wykorzystaniem energii ze słońca. Następny istotny parametr to wskaźnik przenikania światła, jeżeli jest mniejszy od 70% to koszmarnie. Im większy aspekt tym jaśniej w lokalu, mniej trzeba wydać na oświetlenie. I na ostatek jeszcze jeden istotny aspekt, jakim jest wskaźnik tłumienia hałasu. Zazwyczaj okna posiadają ten wskaźnik na poziomie 30-35 dB i jest on wystarczający.
okno wieżowiec

Z wentylowaniem czy bez?

Zwykle taka wentylacja w oknach jest osiągana przez nawiewniki. Czy warto się na to zdecydować? Oczywiście tak, gdyż umożliwia to poprawną wentylację mieszkania. Bez owego okna się pocą, albowiem na szybie ukaże się para i rosa, co może dodatkowo koszmarnie wpłynąć na zdrowie lokatorów.

Jaka stolarka?
Jeśli mieszkamy w domu bądź wznosimy dom mamy możliwość wyselekcjonować swobodnie z bogactwa ofert procentów. Idzie skontrolować ofertę na www https://www.oknaoptimus.eu/ z Gdyni i selekcjonować na umór. Jeśli jednak ulepszamy okna w bloku już tak super nie jest. Dobór stolarki nie może burzyć zamysłu kompletnego budynku i może skutkować nawet karami finansowymi. To jeden z istotnych dowodów przemawiających za tym, że lepiej nabyć dom niż mieszkanie, mimo że ceny domów są wyższe.
okno

Kategorie: Budownictwo