Korek jest niepowszednim surowcem uzyskiwanym z kory dęba korkowego. Jest nieprzenikliwy dla wilgoci, lekki, giętki i ogniotrwały.

Korek jest bezproblemowy w recyklingu, a przemysł oparty na korku jest uważany za nieszkodliwy dla środowiska. Z uwagi na swoje szerokie cechy i stosowanie, jest doskonały w wielu aspektach życia. Korek faktycznie nie robi się starszy i nie traci swoich cech. Z korka wywarzanych jest sporo produktów takowych jak:

  • korkowe panele
  • deski wykonane z korka
  • korkowa galanteria
  • materiały wykonane z korka
  • korkowe tabele
  • płyty wykonane z korka

Wielokrotnie takie płyty korkowe są układane w mieszkaniach, jako elementy polepszające funkcjonalność pomieszczeń.

Korek jest idealnym materiałem izolacyjnym i dzwiękowym, co powoduje zachowanie słusznej temperatury, a także obniżenie poziomu hałasu. Płyta z korka umożliwia dodatkowo wyrównanie ścian i podłóg, a z racji wysokiej elastyczności korka, płyty wolno później swobodnie obrabiać. Wybór płyt korkowych jest niesłychanie urozmaicony. Różnorakie wielkości i szerokości płyt z korka..

Rozmaite rodzaje płyt – odmienne przeznaczenia

Płyty drobnoziarniste są doskonałym materiałem do grawerowania, wykrawania, a także druku. Równa nawierzchnia korka i giętkość, a dodatkowo niezwykła trwałość na kruszenie czynią, że płyty znajdą idealne wykorzystanie do produkcji podkładek technicznych (okładzin do sprzęgieł, podkładek do maszyn), gadżetów używanych w reklamie (podkładki z reklamą pod kubki, breloczki), czy w specjalności obuwniczej (wkładki, podpiętki). Korek perfekcyjnie scala się z pianką, czy makulaturą. Płyty średnioziarniste wyśmienicie sprawdzą się jako autonomiczne tablice informacyjne, wolno je nabyć tu https://korexradom.pl/category/tablice-korkowe, do gablot, a dodatkowo miejsc ogłoszeniowych, do jakich przytkniemy wszelkiego typu obwołania lub informacje. Mogą być wykorzystywane również w oknach i meblach, a także modelach. Płyty zgrubym ziarnem są idealną izolacją akustyczną i termoizolacją. Likwidują niechciane tony i uciążliwy gwar. Kolosalna gęstość produktu przekłada się na solidność i odporność przez lata. Płyty korkowe są nadzwyczaj proste w obróbce, nie chłoną wilgoci, są odporne na rozciąganie i mają kolosalny współczynnik tarcia. Bardzo dobrze przydadzą się do dekoracji (można je barwić), wyrobu fragmentów ozdobniczych i wykończeniowych.